Dla jednych wyłącznie środek transportu, dla innych członek rodziny. Niemniej jednak higiena wnętrza pojazdów ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Czy wiesz, że liczba bakterii wewnątrz samochodu bardzo przekracza ilość znalezionych na telefonie komórkowym? Wyraziste, niby czyste wnętrze samochodu zapewnia do 2,000 razy więcej bakterii niż telefon, który jest uważany za jeden z najbardziej zarażonych elementów dnia codziennego. Okazuje się, że telefony mają mniej bakterii niż ślniące od ściereczek i silikonu czyste wnętrza samochodów. Badania przeprowadzone przez sprzedawców z kilkunastu firmy samochodowych wykazały, że wnętrze samochodu jest o 55% brudniejsze od klawiatury komputera i o 2,441 brudniejsze od wspomnianych telefonów. Tylko hamulec ręczny oraz drążek skrzyni biegów ma 200 bakterii na każdym kwadratowym cal.

Standardowa usługa ozonowania pojazdu ma na celu usunięcie z wnętrza kabiny wszelkiego rodzaju bakterii, alergenów i przykrych zapachów jak np. nikotyny, potu itd.. Kompleksowa dezynfekcja klimatyzacji samochodowej uniemożliwia rozwój trujących zarodników grzybów i zarazków w filtrach przeciwpyłowych i układach wentylacyjnych. Grzyby są powodem zapleśnienia pomieszczeń, towarzyszy temu zjawisku zapach stęchlizny. Wywołują też różne choroby w organizmach ludzi, zwierząt i roślin. Zagrzybienie jest najczęstszym powodem nieprzyjemnych zapachów z układów klimatyzacji. Ozon niszczy nie tylko same grzyby, ale również zarodniki i formy przetrwalnikowe, skutecznie neutralizując zapachy przez nie wytwarzane.

Zabiegi ozonowania samochodów to najskuteczniejszy sposób nie tylko na odgrzybianie klimatyzacji ale głownie na eliminację z wnętrza pojazdów wszelkich chorobotwórczych patogenów oraz nieprzyjemnych i ciężko pozbywalnych, przykrych zapachów . Dostępne na rynku preparaty chemiczne,  przegrywają z kretesem w konkurencji z ozonem. W przypadku transportu publicznego oraz spożywczego nie tylko strefa kabiny powinna być ozonowana, ale głównie przestrzeń załadunkowa wymaga regularnych dezynfekcji ozonem w celu podniesienia standardów higienicznych. Dbając o zdrowie swoje jak i swoich bliskich dla nowego właściciela  zakupionego samochodu ozonowanie stało się niepisanym obowiązkiem . Dezynfekcje ozonem wyeliminują wszelkie bakterie i alergeny po poprzednich użytkownikach - właścicielach.

-Pojazdy prywatne
-Pojazdy służbowe
-Floty pojazdów
-Karetki pogotowia itp

-Busy i autokary, transport spożywczy
-Kampery
-Przyczepy kempingowe
-Karawany pogrzebowe

 

 
Informacje