Sprzęt sportowy, odzież czy nawet powietrze w całej szatnia sportowców zaczyna nieprzyjemnie pachnieć ponieważ bakterie osiadają głęboko w materiale z jakiego wykonany jest wszelaki sprzęt sportowy. Materiały jak syntetyki, bawełna, skóra, pianka i różnego rodzaju wyściółki ochraniaczy, które są narażone na bezpośredni kontakt z ciałem sportowca  wchłaniając głęboko pot, prawie zawsze wytwarzają nieprzyjemny zapach. Niemożliwe do czyszczenia tradycyjnymi metodami zostają zarażone groźnymi chorobotwórczymi patogenami. Niestety mycie sprzętu wodą i środkami piorącymi daje bardzo mizerny wymiar. Wiele sprzętu sportowego -ochraniacze, obuwie, łyżwy, kaski, rękawice, buty narciarskie itp nie nadają się do prania. Wysuszenie pochłonęło by sporo czasu a rezultaty były by opłakane. Niektórzy sportowcy po prostu użyją środka dezynfekującego na powierzchnię, ale to nie działa, ponieważ cząsteczki są zbyt duże i nie są w stanie przeniknąć między strukturę materiału pianki czy wyściółki.
Gaz ozonowy ma zdolność neutralizowania szerokiego gatunku bakterii. Cząsteczki ozonu, ze względu na bardzo małą wielkość, wnikają głęboko w włókna materiałów sprzętu sportowego. Ozon jest  idealnym rozwiązaniem do kompleksowej dezynfekcji szatni wraz z wszelkim rodzajem sprzętu sportowego.

Nikt nie nosi tego samego ubrania na siłownię codziennie przez cały rok bez jego prania. Dlaczego miałbyś to zrobić ze sprzętem sportowym, dla siebie czy Twojego dziecka oraz jako właściciel klubu i obiektu , dla swoich klientów i zawodników.


 
Informacje