Niestety nie jesteśmy w stanie zobaczyć gołym okiem jak bardzo zanieczyszczone są pomieszczenia, w których przebywamy. W obecnych czasach nie łatwo o zachowanie bezpiecznej higieny w otoczeniu pełnym szkodliwych wirusów i alergenów. Bez wątpienia nasze problemy zdrowotne są coraz częściej uwarunkowane od stopnia czystości miejsc w jakich przebywamy oraz powietrza, którym oddychamy. Wielkim atutem ozonu przy pozbywaniu wszelkich chorobotwórczych patogenów, jest jego wszechstronność działania i ekologiczność. Zgłoszone przypadki chorób alergicznych mają niestety tendencję rosnącą. Według EFA ponad 80 milionów osób w Europie cierpi na jakąś odmianę choroby alergicznej. Obecne budynki są zdecydowanie lepiej izolowane niż kiedyś, a to prowadzi do ograniczonej wymiany powietrza wewnątrz budynku z powietrzem atmosferycznym, którego czystość i tak jest bardzo kiepska. W wyniku tego powietrze wraz z wyposażeniem wewnątrz budynków jest zanieczyszczone wszelkimi chorobotwórczymi patogenami i alergenami. Biorąc pod uwagę, że spędzamy w pomieszczeniach prawie 90% naszego czasu, warto zadbać o jak najwyższy poziom ich czystości. Ozonowanie to jedyna skuteczna metoda dezynfekcji, przy której nie stosuje się chemii, ozon jest naturalnym środkiem patogenobójczym a właściwości bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu ok 13µg/dm3.

 

Usuwania ozonem zarodników pleśni i grzyba oraz wszelkich alergenów - Wielkim atutem ozonu, który wykorzystujemy w czynnościach mających na celu pozbycie się wszelakich patogenów biologicznych, oraz  nieprzyjemnych zapachów stęchlizny, które często towarzyszą temu zjawisku, jest jego wszechstronność działania. Podczas zabiegu ozonowania natychmiast zniszczeniu ulegają wszelkie chorobotwórcze patogeny wywoływane przez grzyby i pleśń, które zawsze znajdują się w powietrzu . Głównymi lokatorami pomieszczeń gdzie występuje pleśń są grzyby "Cladosporium ,Aspergillius, Penicillium, Alternaria, Stachybotrys, Rhizopus, Mucor, Wallemia, Trichoderma, Botrytis, Epi-occum, Fusarium i drożdżaki". Istnieje wiele schorzeń wywoływanych bezpośrednio przez pleśń i grzyby. Głownie wytwarzane przez grzyby szkodliwe"Mukotoksyny" wywołują zapalenie zatok, gardła, oskrzeli, płuc, astmę, przewlekłe bóle stawów i głowy. to m.in: ogólne przemęczenie, przewlekłe bóle stawów. Chroniczne przebywanie w środowisku gdzie występuje pleśń i grzyb  wywołuje alergie skórne i wziewne, zaburzenia pamięci, brak koncentracji, bezsenność, często depresję. W skrajnych przypadkach grzyby i pleśń wywołują dysfunkcję nerek, martwice wątroby, zaburzenie wydzielania hormonów trzustki, Mukotoksyny sa rakotwórcze, co wiąże się z chorobami nowotworowymi. Podczas zabiegu dezynfekcji rozpylony ozon dociera do miejsc trudno dostępnych bądź tam gdzie nie jesteśmy w stanie mechanicznie pozbyć się ognisk pleśni czy grzyba. Ozon nie jest chemicznie toksyczny, jak wszystkie inne środki stosowane do zwalczania tego typu problemów, z powodzeniem można go stosować  w miejscach przechowywania żywności. Odpowiednie stężenie ozonu oraz optymalny czas jego emisji efektywnie wpłynie na wyżej wymienione zjawiska. 

Ozonowanie poremontowe wyeliminuje z pomieszczeń wszystkie toksyczne związki poremontowe - atogeny chemiczne. Skutecznie utleni wszystkie szkodliwe pozostałości wonne i bezwonne po farbach , klejach, rozpuszczalnikach, czyścidłach, substancjach grzybobójczych, detergentach itd... Pamiętajmy, że wszystkie materiały remontowo-budowlane, zawierają mnóstwo szkodliwych mieszanin a ich długie wydzielanie powoduje przewlekłe alergie i podrażnienia. Skuteczność bakteriobójcza procesu ozonowania jest 50 razy większa i nawet 3000 razy szybsza od chloru i innych czynników chemicznych. Niewielkie stężenie ozonu w ciągu krótkiego czasu (kilka minut) niszczy wszystkie niebezpieczne związki, zarówno organiczne. jak i nieorganiczne. Niepodważalnym atutem ozonowania jest jego bezpieczeństwo i ekologiczność.

 

 
Informacje